Kocatepe Mah. 24. Sokak No:41 Bayrampaşa/İSTANBUL

NOKTA EĞİTİM MERKEZİ

Anasayfa » NOKTA EĞİTİM MERKEZİ

-Nokta Gençlik 15 Temmuz Şehitleri Merkez Binamızda 190, Kocatepe Şubemizde 65 öğrencimiz eğitim görmektedir.

Merkezimiz; 11 Aralık 2013 yılında İLKSEÇ Vakfı Kocatepe Kur’ân Kursu’ndan yetişmiş hafızlarımız tarafından kurulmuştur. Hedefimiz, gençlerimizin hem dünyevi hem de uhrevi yönden gelişimlerini sağlamaktır.
LİSE PROGRAMI
Açık Öğretim Lisesi’nin avantajlarından yararlanan ve eğitimcilerimizin tam desteğini alan öğrencilerimiz, liseyi üç yılda bitiriyor ve mezun oluyorlar. Açık Öğretim’de okuyan öğrencilerimiz aynı zamanda lise bitene kadar olan dört yıllık süreçte üniversiteye de hazırlanma imkânı buluyorlar. Bu sürecin sonunda öğrencilerimiz hem lise mezunu oluyor hem de kabiliyetleri doğrultusunda bir üniversiteyi de kazanmış oluyorlar.
Açıköğretim eğitimleri süresince öğrencilerimiz, üst düzey akademik eğitimlerinin yanı sıra Kur’ân-ı Kerîm’in 114 suresinin 50’sini ezberlemektedirler.  (Amme cüz’ü, Yâsîn, Mülk, Vâkıa, Duhân, Hücürât, Cum’â ve Feth sûreleri gibi…) Tüm bunların yanı sıra, İslâmi ilimlerden Fıkıh, Tefsir, Hâdis, İslâm Tarihi, Akâid ve İlm-i Hâl gibi derslerin eğitimlerini de alan gençlerimiz, böylelikle İslâm’ı daha iyi anlama imkânı bulmaktadırlar.
“Kişisel Gelişim Programı” dâhilinde öğrencilerimiz ek olarak ney dersleri, hitabet, diksiyon ve Osmanlıca dil eğitimleri almaktadırlar.
Öte yandan öğrencilerimize halı saha maçları, havuz ve sinema saatleri gibi aktiviteler sunuyor, böylelikle onların yoğun ders temposundan sıyrılmalarını hem de sosyal yönlerini geliştirmelerini sağlıyoruz.

İLKSEÇ Vakfı Çağrı Merkezi