Kocatepe Mah. 50.Yıl Cad. No:53 Bayrampaşa/İSTANBUL

MİSAFİR OLDUĞU ODADA KUR’ÂN-I KERÎM BULUNDUĞU İÇİN HÜRMETEN YATMADAN SABAHLAYAN ECDAD’IN,
KUR’ÂN-I KERîM’E TEKME ATAN TORUNLARI…

08.06.2022
MİSAFİR OLDUĞU ODADA KUR’ÂN-I KERÎM BULUNDUĞU İÇİN HÜRMETEN YATMADAN SABAHLAYAN ECDAD’IN,<br>KUR’ÂN-I KERîM’E TEKME ATAN TORUNLARI…

MİSAFİR OLDUĞU ODADA KUR’ÂN-I KERÎM BULUNDUĞU İÇİN HÜRMETEN YATMADAN SABAHLAYAN ECDAD’IN,
KUR’ÂN-I KERîM’E TEKME ATAN TORUNLARI… Antalya Serik’teki bir lisede yaşanan esef verici olayı şiddetle lanetlemekle birlikte; Meydana gelen bu talihsiz olayda “Gençlerimizin” içinde bulundukları buhranın ve ma’neviyatsızlığın hangi boyutlara ulaştığını da bir kez daha üzülerek müşahede etmiş bulunuyoruz.
Ümmet olarak unutmamalıyız ki bu gençlik bizim! Fakat bizim olan bu gençliği bugün sosyal medya, sokak kültürü, yanlış dostluklar, nefisleri ve şeytan adeta esir almış durumda. Peki ebevenyler olarak bizlerin durumu ne?! Yavrularımızın eğitimleriyle, çevreleriyle, maneviyata olan açlıklarıyla ne kadar ilgiliyiz? Birçok kanaldan kirli suyun aktığı bir havuzun temiz kalmasını beklemek beyhude olmaz mı?
Yaşanan bu elim hadise, eğitimde medrese ruhuna dönülmesininin, ithal müfredat yerine yerli ve maneviyat ağırlıklı eğitim sistemine geçilmesinin gereğini bir kez daha ortaya koymuştur. Bizlere düşen vazife ise; “Hepiniz çobansınız. Hepiniz güttüğünüz sürüden sorumlusunuz.” Hadîs-i Şerîf’i mucebince evlatlarımıza sahip çıkmaktır.
Bu vesile ile devlet ricalinden bir kez daha, en az milli değerleri koruyan güçlü kanunlar kadar manevi değerleri koruyacak yasaların da yürürlükte olmasını beklediğimizi belirtiyor; Rabbimiz Te’âlâ’dan, bizlere ve neslimize şuur ve istikamet lütfetmesini niyaz ediyoruz.

İLKSEÇ Vakfı Çağrı Merkezi