KOCATEPE KUR’AN KURSU

Anasayfa » KOCATEPE KUR’AN KURSU

2003 yılında maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Konçoğlu lakabıyla bilinen Mustafa AYDIN Ağabeyimizin başkanlığını yaptığı Kocatepe Camii Hayırseverler Derneği’nin ve Kocatepe Camii İmam Hatibi Ali Ulvi UZUNLAR Hoca Efendi’nin gayretleriyle açılışı yapılan Kocatepe Camii Kur’an Kursu yerleşim olarak 3730m2’lik kapalı alana sahip olup, tüm bölümleri en ince detayıyla tasarlanmış, adeta birer sanat abidesi haline getirilmiş, alanından ilk ve tek denilmeyi hak eden bir Kur’an Kolejidir. Açıldığı yıldan bu yana 53 tane hafız yetiştirmiş, yetiştirdiği hafızlar arasında Mahmut ÇAPAN; 2010 Hafızlık yarışması Türkiye 2.liği, Enes GÜLLER; 2010 Hafızlık yarışması Bayrampaşa 1.liği, Harun UZUN; 2009 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Bahçelievler 1.liği derecelerini kazanmışlardır.

ISO 9001:2008 Kalite belgesi alan kursumuz, profesyonel organizasyon şeması ve görev tanımları eşliğinde 3 İdareci ve 27 kişilik eğitimci kadrosuyla öğrenci merkezli yaklaşım metodunu benimsemiş, bu sayede şahsiyetli, kendini en güzel şekilde ifade edebilen, sosyal, lider kişilikli mükemmel hafızlar yetiştirmeye elverişli hale gelmiştir. Şu an 73 öğrenci yüzüne Kur’an-ı Kerim okuma eğitimine 97 öğrencimiz hafızlık tedrisine tüm iştiyakıyla devam etmekte ve kelamullahı şanına yaraşır bir şekilde hıfz etmektedir.

 

  • MİSYONUMUZ

Kainatın Efendisi Hz. Muhammed (s.a.v)’in örnek hayatı ve liderliği doğrultusunda; MÜ’MİNLERE KARŞI ŞEFKATLİ, tüm insanlığa karşı barışçı ve sulhü hedefleyen bir anlayışa sahip olmakla beraber, HAKK ölçülerinde zalimlere karşı mazlumları koruyan, tevazu ve vakar sıfatlarına RABB’inin rızası doğrultusunda haiz, Kur’an-ı Kerîm’in lafzını ve manasını zihnine nakşetmiş ve ölünceye kadar hayatını onunla anlamlandırmaya ve yaşamaya ahdetmiş, adil, sevecen, merhametli, şahsiyetli ve medeniyet sahibi olma iddiasında fertler yetiştirmektir.

 

  • VİZYONUMUZ

Misyon ve değer yargılarımızın verdiği ruh ve gayretle 2017 yılına kadar, “Kampüs Eğitimi Anlayışı” doğrultusunda kendisine özgü (yeni-eski) senteziyle Kur’ân Eğitiminde model olacak EĞİTİM SİSTEMİNİ kurmuş, müstakil şubeleşmesini emin adımlarla devam ettiren, yurt içi ve yurt dışında örnek alınan bir KUR’ÂN KURSU’na sahip olmaktır.

 

  • DEĞER YARGILARIMIZ

“BEN”yok ,”BİZ”var anlayışıyla takım ruhuna inanır, takım ruhuyla çalışırız, • Kur’ân eğitiminin; öğretmen destekli, öğrenci merkezli uygulamalarla mükemmele ereceğine inanırız, • Öğrencilerimize yönelik bireysel farklılıklara önem veririz, • Hamele-i Kur’ân olmanın sorumluluk ve bilincini en üst düzeyde taşımaya gayret ederiz, • Sürekli yenilenen ve öğrenen organizasyona önem veririz, • Müesseseleşmek en önemli ilkelerimizdendir. • Hayatta olan/olmayan bütün Kurralara ve Mukrilere hürmet eder, onları en samimi dualarla yâd ederiz, • Kur’ân hizmetine zerre kadar faydası olan herkes, her kurum, her teşebbüs bizce muhteremdir, mübarektir, muazzezdir, • Çalışanlarımız üzerinde kuruma üst düzey güven duygusu oluşturmanın gayretini taşırız, • Zamanın getirdiği teknolojik yenilikler bizim için bir amaç değil, Kur’ân hizmetinde bir araçtır • Hoca efendilerimizin Kur’ân hizmetinde gösterdikleri samimi gayretlerini takdir eder, onlara hürmette kusur etmeyiz. • Bizim hayatımız, ölümümüz ve bu ikisi arasında yaptığımız tüm gayretlerimiz, Âlemlerin Rabb’i olan ALLAH (c.c) içindir.

ADRES

Kocatepe Mah. 7.Sok. No:12 Bayrampaşa/İST.

E-Posta

kocatepekurankursu@gmail.com

KURS YÖNETİCİSİ

Yusuf BAŞAL